Analog Devices Inc.
型号:
LT3491EDC#TRMPBF
封装:
6-DFN (2x2)
批次:
-
描述:
IC LED DRVR RGLTR PWM 260MA 6DFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.2845
$4.2845
10
$3.84655
$38.4655
25
$3.6366
$90.915
100
$3.151625
$315.1625
250
$2.99003
$747.5075
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.5V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Supplier Device Package | 6-DFN (2x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 6-WFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 12V |
| Voltage - Output | 27V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 2.3MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 260mA (Switch) |
| Base Product Number | LT3491 |