LT3500EMSE#TRPBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT3500EMSE#TRPBF
封装:
16-MSOP-EP
描述:
IC REG DL BUCK/LINEAR 16MSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
w/Sequencer No
Topology Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-MSOP-EP
Number of Outputs 2
Series -
Package / Case 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Voltage/Current - Output 2 Adjustable, 13mA
Voltage/Current - Output 3 -
Frequency - Switching 500kHz ~ 2.4MHz
Voltage - Supply 3V ~ 36V
Voltage/Current - Output 1 0.8V ~ 38.9V, 2A