LT3991EMSE-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT3991EMSE-3.3#PBF
封装:
10-MSOP-EP
描述:
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 10MSOP
库存 : 4999
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier No
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 55V
Current - Output 1.2A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 10-MSOP-EP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.3V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 200kHz ~ 2MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V