首页 / 电压基准 / LT6656AIDC-4.096#TRMPBF
minImg
LT6656AIDC-4.096#TRMPBF
Analog Devices Inc.
型号:
LT6656AIDC-4.096#TRMPBF
封装:
6-DFN (2x2)
描述:
IC VREF SERIES 0.1% 6DFN
库存 : 500
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30ppmp-p
Output Type Fixed
Current - Output 5 mA
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.5µA
Product Status Active
Reference Type Series
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.096V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 4.596V ~ 18V