Analog Devices Inc.
型号:
LT8602ELXE#PBF
封装:
48-eLQFP (7x7)
批次:
-
描述:
IC REG BUCK ADJ QD 48QFP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$14.0695
$14.0695
10
$12.92855
$129.2855
25
$12.39256
$309.814
80
$10.918948
$873.51584
250
$10.383044
$2595.761
500
$9.713161
$4856.5805
1000
$8.909318
$8909.318
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| Current - Output | 1.5A, 1.8A, 2.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 42V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 48-eLQFP (7x7) |
| Number of Outputs | 4 |
| Voltage - Input (Min) | 2.6V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 48-LQFP Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 250kHz ~ 2.2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V, 1V |
| Package | Tray |
| Base Product Number | LT8602 |