Analog Devices Inc.
型号:
LTC1597ACG#PBF
封装:
28-SSOP
批次:
-
描述:
IC DAC 16BIT A-OUT 28SSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$55.613
$55.613
10
$52.2462
$522.462
25
$50.56052
$1264.013
100
$46.852955
$4685.2955
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.35, ±0.2 |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 1µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC1597 |