Analog Devices Inc.
型号:
LTC2000IY-11#PBF
封装:
170-BGA (15x9)
批次:
-
描述:
IC DAC 11BIT A-OUT 170BGA
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$90.7345
$90.7345
10
$86.05385
$860.5385
25
$83.71248
$2092.812
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V ~ 1.92V, 3.135V ~ 3.465V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.2, ±0.1 |
| Architecture | Current Steering |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | LVDS - Parallel |
| Settling Time | 2.2ns (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 1.8V ~ 1.92V, 3.135V ~ 3.465V |
| Differential Output | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 170-BGA (15x9) |
| Series | - |
| Package / Case | 170-LFBGA |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 11 |
| Package | Tray |
| Base Product Number | LTC2000 |