Analog Devices Inc.
型号:
LTC2636CMS-HMI10#PBF
封装:
16-MSOP
批次:
-
描述:
IC DAC 10BIT V-OUT 16MSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.4665
$11.4665
10
$10.5355
$105.355
25
$10.0985
$252.4625
100
$8.89751
$889.751
250
$8.460852
$2115.213
500
$7.914982
$3957.491
1000
$7.259948
$7259.948
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.2, ±0.5 (Max) |
| Architecture | - |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 4.3µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 16-MSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 10 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC2636 |