Analog Devices Inc.
型号:
LTC2656CIUFD-L16#PBF
封装:
20-QFN (4x5)
批次:
-
描述:
IC DAC 16BIT V-OUT 20QFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$38
$38
10
$35.0474
$350.474
25
$33.4723
$836.8075
100
$29.92823
$2992.823
250
$28.549932
$7137.483
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±6, ±0.3 |
| Architecture | - |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 8.9µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 20-QFN (4x5) |
| Series | - |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC2656 |