Analog Devices Inc.
型号:
LTC2755BIUP-16#PBF
封装:
64-QFN (9x9)
批次:
-
描述:
IC DAC 16BIT A-OUT 64QFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$45.999
$45.999
10
$42.91435
$429.1435
25
$41.11524
$1027.881
100
$37.260805
$3726.0805
250
$35.975968
$8993.992
请发送询价,我们将立即回复。

| Number of D/A Converters | 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±2 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | Multiplying DAC |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 2µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Series | SoftSpan™ |
| Package / Case | 64-WFQFN Exposed Pad |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LTC2755 |