Analog Devices Inc.
型号:
LTC3308BEV#TRMPBF
封装:
12-LQFN (2x2)
批次:
-
描述:
4A 5VIN 6MHZ SILENTSW SYNC BUCK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.871
$5.871
10
$5.2744
$52.744
25
$4.98598
$124.6495
100
$4.32117
$432.117
250
$4.099554
$1024.8885
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 2A, 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-LQFN (2x2) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 2.25V |
| Series | Silent Switcher®1 |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 12-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 6MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LTC3308 |