Analog Devices Inc.
型号:
LTC3401EMS#TRPBF
封装:
10-MSOP
批次:
-
描述:
IC REG BOOST ADJ 1A 10MSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$7.9135
$7.9135
10
$7.14685
$71.4685
25
$6.81416
$170.354
100
$5.9166
$591.66
250
$5.650714
$1412.6785
500
$5.152135
$2576.0675
1000
$4.487344
$4487.344
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 1A (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 0.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.6V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LTC3401 |