首页 / 电压基准 / LTC6655BHMS8-3.3#TRPBF
minImg
LTC6655BHMS8-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
型号:
LTC6655BHMS8-3.3#TRPBF
封装:
8-MSOP
描述:
IC VREF SERIES 0.025% 8MSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 0.25ppmp-p
Output Type Fixed
Current - Output 5 mA
Tolerance ±0.025%
Temperature Coefficient 2ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 7.5mA
Product Status Active
Reference Type Series
Supplier Device Package 8-MSOP
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 3.8V ~ 13.2V