Analog Devices Inc.
型号:
LTC7840IUFD#PBF
封装:
28-QFN (4x5)
批次:
-
描述:
DUAL PHASE/OUTPUT NON-SYNCH BOOS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.899
$9.899
10
$8.93855
$89.3855
25
$8.52302
$213.0755
100
$7.40031
$740.031
250
$7.067734
$1766.9335
500
$6.444097
$3222.0485
1000
$5.6126
$5612.6
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Serial Interfaces | - |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | PWM |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Clock Sync | Yes |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x5) |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Duty Cycle (Max) | 96% |
| Control Features | Current Limit, Enable, Frequency Control, Power Good |
| Function | Step-Up |
| Output Phases | 2 |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 50kHz ~ 425kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 5.5V ~ 60V |
| Base Product Number | LTC7840 |