首页 / 摇臂开关 / LTIGK51-6S-BL-AM-WBL/240N/ON-OFF
minImg
Carling Technologies
型号:
描述:
SWITCH ROCKER
用户指南
Illumination Type, Color Neon, Amber
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking ON OFF, Vertical
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Concave (Curved) - Illuminated
Current Rating (Amps) 15A (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Circuit DPST
Mechanical Life 50,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 240 VAC
Series LTIG
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-Off
Electrical Life 50,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V