LTR10EVHFSR068
Rohm Semiconductor
型号:
LTR10EVHFSR068
封装:
0805
描述:
RES 0.068 OHM 1/2W 0805 WIDE
库存 : 441
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 68 mOhms
Series LTR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W