LVR05R0250FE73
Vishay Dale
型号:
LVR05R0250FE73
品牌:
Vishay Dale
封装:
Axial
描述:
RES 0.025 OHM 1% 5W AXIAL WW
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.330" Dia x 0.925" L (8.38mm x 23.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 25 mOhms
Series LVR
Power (Watts) 5W