LVRL075S
Littelfuse Inc.
型号:
LVRL075S
描述:
PTC RESET FUSE 120V 750MA RADIAL
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Voltage - Max 120V (135V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 750 mA
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Approval Agency CSA, TUV, UL
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Current - Max 7.5 A
Size / Dimension 0.430" L x 0.160" W (10.90mm x 4.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 690 mOhms
Series PolySwitch®, LVRL
Type Polymeric
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 250 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 1.52 A