LW015B91
ABB Power Electronics Inc.
型号:
LW015B91
描述:
DC DC CONVERTER 12V 15W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series LW015 (15W)
Power (Watts) 15 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 78%