首页 / 摇臂开关 / LW3125/U-0100-A
minImg
LW3125/U-0100-A
NKK Switches
型号:
LW3125/U-0100-A
品牌:
NKK Switches
描述:
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Concave (Standard V)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 32.00mm x 19.80mm
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Circuit DPDT
Mechanical Life 30,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series LW
Switch Function On-Mom
Electrical Life 10,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V