首页 / LED 驱动器 / LWA060-V012-DND
minImg
LWA060-V012-DND
AUTEC POWER SYSTEMS
型号:
LWA060-V012-DND
描述:
LED Driver, AC-DC, 60W, CV, 90-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 277VAC, 420VDC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency -
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.16" L x 2.66" W x 1.32" H (131.1mm x 67.6mm x 33.5mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 5A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 120VAC, 127VDC
Series LWA060-V
Power (Watts) 60 W
Type Constant Voltage
Efficiency -
Voltage - Output 12V