首页 / LED 驱动器 / LWA150-C050-ERK
minImg
LWA150-C050-ERK
AUTEC POWER SYSTEMS
型号:
LWA150-C050-ERK
描述:
LED Driver, AC-DC, 150W, CC, 90-
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 277VAC, 420VDC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency cUL, UL
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.34" L x 2.66" W x 1.32" H (161.0mm x 67.6mm x 33.5mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 500mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 120VAC, 127VDC
Series LWA150-C
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency -
Voltage - Output 180 ~ 429V