首页 / LED 驱动器 / LWA240-V012-DNS
minImg
LWA240-V012-DNS
AUTEC POWER SYSTEMS
型号:
LWA240-V012-DNS
描述:
LED Driver, AC-DC, 240W, CV, 90-
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 277VAC, 420VDC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency -
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.46" L x 2.66" W x 1.32" H (214.9mm x 67.6mm x 33.5mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 20A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 120VAC, 127VDC
Series LWA240-V
Power (Watts) 240 W
Type Constant Voltage
Efficiency -
Voltage - Output 12V