LWW0402JT5N6
Stackpole Electronics Inc
型号:
LWW0402JT5N6
封装:
0402
描述:
0402, 5%, 5N6 Inductance (nH)
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 760 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Series LWW
Inductance 5.6 nH
Type Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz