LX8584A-33CV
Microsemi Corporation
型号:
LX8584A-33CV
封装:
TO-247-3
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 7A TO247-3
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Output Type Fixed
PSRR 83dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Number of Regulators 1
Current - Output 7A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-247-3
Series -
Control Features -
Package / Case TO-247-3
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 7A