首页 / LED 指示 - 分立 / LY A676-R1T1-26-0-20-R33-Z
minImg
LY A676-R1T1-26-0-20-R33-Z
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LY A676-R1T1-26-0-20-R33-Z
封装:
SMD
描述:
LED HYPER SIDELED SMD
用户指南
Wavelength - Dominant 588nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 4.00mm L x 3.60mm W
Millicandela Rating 233.5mcd
Height (Max) 4.20mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD
Series CHIPLED
Lens Style Round with Flat Top
Package / Case 2-SMD, Boomerang
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 588nm
Base Product Number LYA676
Lens Size 2.40mm Dia