LY E65B-ABCA-26-1
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LY E65B-ABCA-26-1
封装:
4-PLCC
描述:
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD
用户指南
Wavelength - Dominant 587nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 60°
Color Yellow
Current - Test 50mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 2475mcd
Height (Max) 3.50mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-PLCC
Series Power TOPLED® with Lens
Lens Style Round with Domed Top
Package / Case 4-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Lens Color Colorless
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 594nm
Lens Size 2.60mm Dia