首页 / LED 指示 - 分立 / LY Q396-P1Q2-36-0-10-R18
minImg
LY Q396-P1Q2-36-0-10-R18
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LY Q396-P1Q2-36-0-10-R18
封装:
0603
描述:
67000
用户指南
Wavelength - Dominant 589nm
Configuration -
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 150°, 120°
Color Yellow
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 1.00mm W
Millicandela Rating 78.5mcd
Height (Max) 0.40mm
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Series CHIPLED
Lens Style Rectangle with Flat Top
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.3V
Lens Color White
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak -
Base Product Number LY Q396
Lens Size 1.60mm x 0.80mm