首页 / LED 指示 - 分立 / LY T66F-BABB-4D-1-20-R33
minImg
LY T66F-BABB-4D-1-20-R33
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LY T66F-BABB-4D-1-20-R33
封装:
2-PLCC
描述:
67000
用户指南
Wavelength - Dominant 590nm
Configuration -
Lens Transparency -
Viewing Angle 55°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 0.90mm W
Millicandela Rating 2300mcd
Height (Max) 3.50mm
Product Status Active
Supplier Device Package 2-PLCC
Series TOPLED Black
Lens Style Round with Domed Top
Package / Case 2-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Lens Color Yellow
Package Tape & Reel (TR)
Wavelength - Peak 597nm
Base Product Number LY T66F
Lens Size 2.55mm Dia