首页 / LED 指示 - 分立 / LY T68F-V1-5-1-20-R18-Z-SF
minImg
LY T68F-V1-5-1-20-R18-Z-SF
ams-OSRAM USA INC.
型号:
LY T68F-V1-5-1-20-R18-Z-SF
封装:
2-PLCC
描述:
LED SMD
用户指南
Wavelength - Dominant 590nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating -
Height (Max) 2.10mm
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2-PLCC
Series TOPLED® Black Surface
Lens Style Round with Flat Top
Package / Case 2-PLCC
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Features -
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Lens Color Colorless
Package Bulk
Wavelength - Peak 597nm
Base Product Number LY T68F
Lens Size 2.40mm Dia