LZ52C18W
Diodes Incorporated
型号:
LZ52C18W
封装:
1206
描述:
ZENER DIODE SOD123 T&R 5K
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 13 V
Series -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Mfr Diodes Incorporated
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohms