M12T-04BFFB-SL7002
Amphenol LTW
型号:
M12T-04BFFB-SL7002
品牌:
Amphenol LTW
描述:
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD SCREW
库存 : 1247
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Cable Opening -
Backshell Material, Plating Polyamide (PA), Nylon
Insert Material Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 60VDC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Nickel
Shell Size - Insert M12-4
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Amphenol LTW
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 105°C