M20-9981045
Harwin Inc.
型号:
M20-9981045
品牌:
Harwin Inc.
描述:
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
库存 : 384
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header, Cuttable
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Brass
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.240" (6.10mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 20
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Finish Thickness - Post -
Series M20
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post -
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)
Shrouding Unshrouded
Mated Stacking Heights 9.94mm, 10.64mm, 11.04mm, 16.54mm
Package Bulk
Overall Contact Length 0.460" (11.68mm)