M2022SA1W30
NKK Switches
型号:
M2022SA1W30
品牌:
NKK Switches
描述:
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread 1/4-40
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Current Rating (Amps) 6A (AC), 4A (DC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.50mm Dia
Circuit DPDT
Actuator Length 12.28mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-On
Electrical Life 25,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V