NKK Switches
型号:
M2B15AA5W30-FC
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.954
$6.954
10
$6.2624
$62.624
25
$5.94814
$148.7035
40
$5.696438
$227.85752
80
$5.507511
$440.60088
230
$5.224297
$1201.58831
440
$4.783678
$2104.81832
945
$4.563382
$4312.39599
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round, Button |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | M2 |
| Type | Standard |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Process Sealed |
| Package | Tray |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Base Product Number | M2B15AA |