首页 / 钽电容器 / M39003/01-2470/HSD
minImg
M39003/01-2470/HSD
Vishay Sprague
型号:
M39003/01-2470/HSD
描述:
CAP TANT 1.8UF 10% 100V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1.8 µF
Features High Reliability
Failure Rate M (1%)