首页 / 钽电容器 / M39003/01-2862/HSD
minImg
M39003/01-2862/HSD
Vishay Sprague
型号:
M39003/01-2862/HSD
描述:
CAP TANT 0.1UF 10% 75V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.1 µF
Features High Reliability
Failure Rate R (0.01%)