首页 / 钽电容器 / M39003/01-7119
minImg
M39003/01-7119
Vishay Sprague
型号:
M39003/01-7119
描述:
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 39 µF
Features High Reliability
Failure Rate C (0.01%)