首页 / 钽电容器 / M39003/03-0128/TR
minImg
M39003/03-0128/TR
Vishay Sprague
型号:
M39003/03-0128/TR
描述:
CAP TANT 390UF 10% 10V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39003/3, CSR23
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 390 µF
Features High Reliability
Failure Rate M (1%)