首页 / 钽电容器 / M39003/09-0221H
minImg
M39003/09-0221H
Vishay Sprague
型号:
M39003/09-0221H
描述:
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Series Military, MIL-PRF-39003/9, CSR21
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF
Features High Reliability
Failure Rate R (0.01%)