首页 / 钽电容器 / M39003/09-3062/TR
minImg
M39003/09-3062/TR
Vishay Sprague
型号:
M39003/09-3062/TR
描述:
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
Series Military, MIL-PRF-39003/9, CSR21
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 39 µF
Features High Reliability
Failure Rate C (0.01%)