首页 / 钽电容器 / M39006/09-8355
minImg
M39006/09-8355
Vishay Sprague
型号:
M39006/09-8355
描述:
CAP TANT 3.5UF 10% 75V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T1
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 75 V
Size / Dimension 0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39006/09, CLR65
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.5 µF
Features High Reliability
Failure Rate M (1%)