首页 / 钽电容器 / M39006/25-0121
minImg
M39006/25-0121
Vishay Sprague
型号:
M39006/25-0121
描述:
CAP TANT 68UF 20% 25V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T1
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.219" Dia x 0.515" L (5.56mm x 13.08mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39006/25, CLR81
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF
Features High Reliability
Failure Rate P (0.1%)