M50-3000845
Harwin Inc.
型号:
M50-3000845
品牌:
Harwin Inc.
描述:
CONN RCPT 16POS 0.05 GOLD PCB
库存 : 1582
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.173" (4.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Receptacle
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications General Purpose, Medical, Telecommunications
Number of Positions 16
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Contact Finish Thickness - Post -
Series Archer M50
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post -
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.094" (2.40mm)
Mated Stacking Heights 5.4mm, 6.08mm, 9.37mm