M55342H12B750DRWS
Vishay Dale Thin Film
型号:
M55342H12B750DRWS
封装:
0603
描述:
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 750 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0603
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)