M9MZ90GK4Y
Panasonic Industrial Automation Sales
型号:
M9MZ90GK4Y
描述:
STANDARD MTR 1650 RPM 200/220V
用户指南
Torque - Rated (oz-in / mNm) 73.64 / 520
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Diameter - Shaft -
Termination Style Connector
Approval Agency CCC, CE, cURus
Encoder Type -
Voltage - Rated 200, 220VAC
Size / Dimension Square - 3.543" x 3.543" (90.00mm x 90.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 4.094" (104.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.807" (20.50mm)
RPM 1650 RPM
Series -
Function Standard
Type AC Motor
Power - Rated 90W