M9RX40S4YS
Panasonic Industrial Automation Sales
型号:
M9RX40S4YS
描述:
STANDARD MOTOR 1525 RPM 200V
用户指南
Torque - Rated (oz-in / mNm) 35.4 / 250
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.354" (9.00mm)
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CCC, CE, cURus
Encoder Type -
Voltage - Rated 200VAC
Size / Dimension Square - 3.543" x 3.543" (90.00mm x 90.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 4.094" (104.00mm)
Length - Shaft and Bearing 1.457" (37.00mm)
RPM 1525 RPM
Series -
Function Standard
Type AC Motor
Power - Rated 40W