首页 / 晶体 / MA-306 36.0000M-C0
minImg
MA-306 36.0000M-C0
EPSON
型号:
MA-306 36.0000M-C0
品牌:
EPSON
描述:
CRYSTAL 36.0000MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series MA-306
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Mfr EPSON
Operating Mode Fundamental
Frequency 36 MHz