MA0201CG180G500
Meritek
型号:
MA0201CG180G500
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Thickness (Max) -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 18 pF