MA0402CG1R2B500
Meritek
型号:
MA0402CG1R2B500
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0402
库存 : 30000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Thickness (Max) -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 1.2 pF